MOTOR PERFORMANS TESTİ

Motor performansı ikinci el araç satın alacaklar için önemli bir kriterdir. Aracın diğer bütün bileşenlerinin yanında, en büyük masraf kalemleri, genellikle motor sorunlarından kaynaklanır. Bu noktada kilometre ve araç yaşı belirleyici olsa da, az kullanılmış araçlarda da, kullanım tarzına bağlı olarak ağır motor problemleri söz konusu olabilir. Belli bir kilometrenin üzerindeki araçlarda ise bu ciddi bir risk olarak kabul edilir. Antalya oto analiz işlemlerimizde motor testleri bu nedenle aracın marka, model ve yaşı ne olursa olsun, hassasiyetle gerçekleştirilir. İşlemlerimizde son teknoloji test araçları kullanılır ve mükemmele yakın değerler tespit edilir.

Motor Performans Testi Nasıl Yapılır?

Antalya oto analiz işlemlerimizde yalnızca aracın devir testlerini değil, motorun detaylı analizini yapıyoruz. Bu analiz safhaları;

Motor harici kontrolü (kapaklar, muhafazalar ve ısı kalkanları)
Soğutma, havalandırma ve turbo hortumları kontrolü
Motor elektrik tesisatı kontrolü
Motor yağı ve karter kontrolü
Motor Kulakları kontrolü
Vibrasyon kontrolü
Ses kontrolü
Yağ kaçağı kontrolü
Enjeksiyon sistemi kontrolü
Radyatör kontrolü
Turbo ve intercooler kontrolü
Hidrolik kontrolleri
Sensör kontrolleri

Gibi tüm donanım bileşenlerinin analizi yapılmaktadır. Motorun yağ yakıp yakmadığı, silindir kapağı ve pistonlarda herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığı gibi kritik noktalarda sonuca ulaşacağımız verileri bu aşamalarda test ediyoruz.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Design by TemelDesign.xyz.