SÜSPANSİYON TESTİ

Tüm motorlu taşıtlar için, sürüş güvenliği ve konfor unsurlarının başında kuşkusuz yürüyen aksam ve süspansiyon gelir. Bu bileşenler, aracın değişebilen parçaları olmakla birlikte, ağır masrafları ortaya çıkarabileceğinden bilhassa ikinci el araç alımı sırasında özenle analiz edilmesi gereken donanımlardır. Süspansiyon testi, oto ekspertiz uygulamalarımızda önemli safhalardan bir tanesidir. Ön ve arka düzenin fabrika standartlarında hizmet veriyor olduğunun analizinin yapıldığı bu süreçte, sürüş güvenliği ve konfor bakımından herhangi bir risk bulunmadığı onaylanır ve kısa vadede herhangi bir maliyet unsurunun olup olmadığı tespit edilir. Yani Antalya oto analiz işlemlerimizde yapılan analizler, hazırdaki arızaların değil, muhtemel arızaların da tespit edilebildiği detaylı uygulamalardır. Uzman personelimiz tarafından verilen hizmetlerimiz, gelişmiş donanımların ve test araçlarının kullanıldığı süreçlerdir.

Süspansiyon Testi Nasıl Yapılır?

Süspansiyon testi, aslında alt kontrol testi ve yanal kayma testi işlemlerinde kontrol edilen bileşenlerin bir kısmının, yeniden farklı kriterlere göre değerlendirilmesi sürecidir. Rot, rot mili, salıncaklar, akslar gibi bileşenlerle birlikte;

Amortisör ve amortisör takozları
Yaylar
Viraj demiri ve lastikleri
Salıncaklar
Tekerlek bilyaları
Şaft

Gibi donanımların kontrolünü içerir. Bu bileşenlerin aracın güvenli seyri noktasında en önemli unsurlar odluğu uluslar arası güvenlik protokollerinde belirtilmiştir. Bu nedenle oto ekspertiz işlemlerinde de, bu yönde yüksek hassasiyet söz konusudur. Testler gelişmiş test araçları kullanılarak yapılır ve hata payı minimum seviyededir. Ayrıca, test işlemlerinde araç türüne uygun karşılaştırma yöntemleri söz konusudur. Elbette her aracın özelliği aynı değildir ve analiz aracın sahip olması gereken nitelikler üzerinden yapılmalıdır. Bu kapsamda, Antalya oto analiz hizmetlerimiz, sizlere en doğru sonuçları üretebilmek için gelişmiş yöntemleri içerir.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Design by TemelDesign.xyz.